Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Podróżowanie w ciąży

Kobiety, które planują karmić piersią, nie muszą nic robić w czasie ciąży, aby przygotować sutki do karmienia piersią. Ręczne wyciskanie piersi w celu wydobycia płynu przed porodem prowadzi do infekcji piersi (mastitis) lub nawet wczesnego porodu.

  1. Organizm przygotowuje otoczkę i brodawkę sutkową do karmienia piersią, wydzielając lubrykant chroniący powierzchnię. Tego smaru nie wolno usuwać przez pocieranie.
  2. Pomocna i zachęcająca może być obserwacja i rozmowa z kobietami, które bez problemów karmiły piersią.

Podróżowanie w ciąży

Najlepszy czas na podróżowanie w czasie ciąży to 14-28 tygodni, ale podróż nie powinna przekraczać 6 godzin dziennie. Kobiety mogą zasięgnąć informacji i porady u swojego lekarza, więc porozmawiaj z nimi podczas planowania podróży.

Podróżując samochodem, samolotem lub innym pojazdem należy zawsze zapinać pasy bezpieczeństwa. Aby zrobić to komfortowo, sugeruje się założenie pasa poziomego na biodra przechodzącego pod brzuchem i pasa poprzecznego między piersiami. Oba pasy powinny być napięte, ale nie nadmiernie napięte.

Podczas każdego rodzaju podróży wskazane jest wyprostowanie i rozprostowanie nóg i kostek. Podróż samolotem nie sprawia problemów nawet do 36 tygodni. Głównym powodem tego ograniczenia w 36 tygodniu jest ryzyko wywołania porodu, a tym samym porodu w nieodpowiednim środowisku.

Profilaktyka u kobiet w ciąży

Opieka prenatalna ma na celu rozpoznawanie i zapobieganie zaburzeniom, które mogą komplikować ciążę. Na przykład kobiety w ciąży są badane pod kątem wielu dolegliwości, w tym:

  1. Wysokie ciśnienie krwi
  2. Cukrzyca

  3. Choroby przenoszone drogą płciową
  4. Niezgodność krwi z czynnikiem Rh (D) (który może powodować chorobę hemolityczną u noworodka)
  5. Bakterie moczowe

  6. Odmiany genetyczne, które mogą prowadzić do wad wrodzonych
  7. Nieprawidłowości chromosomalne płodu
  8. Stan przedrzucawkowy

  9. Nieprawidłowości łożyska i płodu (wykrywane za pomocą USG)

Przed (jeśli to możliwe) iw czasie ciąży kobietom przepisuje się folian (kwas foliowy), aby zapobiec wadom wrodzonym. Często podczas ciąży podaje się również żelazo, aby zapobiec anemii. Kobiety są zachęcane do zaprzestania używania tytoniu, alkoholu i narkotyków przed ciążą iw jej trakcie. Ogólność

W czasie ciąży ból pleców jest częstym dyskomfortem, do tego stopnia, że ​​przynajmniej w pewnym stopniu powinien być przewidywany a priori przez większość kobiet w ciąży.

Zaburzenie objawia się dość intensywnym bólem, który dotyczy głównie dolnej części pleców: zwykle dotyczy to okolicy lędźwiowej, ale nie jest wykluczone, że ból może promieniować również do nóg, okolicy łopatki lub kości miednicy.

Ból pleców może być odczuwany w dowolnym momencie ciąży, ale najczęściej pojawia się około piątego do szóstego miesiąca płodu i ma tendencję do stopniowego nasilania się wraz z postępem ciąży. W niektórych przypadkach ból w dolnej części pleców może rozpocząć się już 8-12 tygodni po zapłodnieniu.

Kobiety najbardziej narażone na ból pleców to przyszłe matki z nadwagą lub problemami z plecami przed zajściem w ciążę.

  1. Ból pleców w ciąży: co to jest
  2. Ból pleców w ciąży: charakterystyka
  3. Ból pleców występujący podczas ciąży może być:
  4. Ostry: jest to rodzaj bólu pleców na ogół związany z określonymi czynnościami (np. podnoszenie ciężarów, utrzymywanie określonych pozycji itp.);

Przewlekły: może trwać przez długi czas (kilka tygodni lub miesięcy) i jest predyktorem poporodowego bólu pleców (zaburzenie może więc trwać nawet po porodzie). Z tego powodu kobiety w ciąży są zachęcane, aby nie akceptowały bólu pleców jako nieuniknionego towarzysza, eliminując go nawet przed jego wystąpieniem, aby móc mu zapobiegać i właściwie radzić sobie z nim przez cały okres ciąży. Podobnie każdy poporodowy ból pleców, który utrzymuje się dłużej niż sześć do ośmiu tygodni, musi być leczony, aby uniknąć przewlekłego bólu krzyża lub innych nawracających problemów. Zobacz na https://www.gov.pl/web/psse-plock/profilaktyczny-program-w-zakresie-przeciwdzialania-uzaleznieniu-od-alkoholu-tytoniu-i-innych-srodkow-psychoaktywnych

Które biura są najbardziej dotknięte?

Istnieją dwa główne rodzaje bólu pleców w czasie ciąży:Ból lędźwiowy: objawia się bólem zlokalizowanym na ogół na poziomie kręgów lędźwiowych oraz w środkowej dolnej części pleców. Ten rodzaj bólu może również rozprzestrzeniać się na mięśnie kręgosłupa, nogi lub stopy.

  1. Ból w dolnej części pleców ma tendencję do nasilania się, gdy przyjmuje się postawy statyczne przez dłuższy czas (siedząc lub stojąc) lub po powtarzającym się wykonywaniu pewnych ruchów;
  2. Ból miednicy tylnej (lub ból obręczy miednicy): znajduje się w tylnej części miednicy i może być związany z bólem łonowym.

Ból pleców może wystąpić po jednej lub obu stronach miednicy, może rozciągać się w dół do pośladków i górnej części ud, ale zwykle nie promieniuje poniżej kolan. Ból miednicy w tylnej części podczas ciąży może być spowodowany lub nasilony przez następujące czynności: chodzenie, wchodzenie po schodach, przewracanie się w łóżku, wstawanie z pozycji siedzącej itp. ten rodzaj bólu pleców nie ustępuje szybko po odpoczynku i może być również związany z poranną sztywnością.

Jak często występuje ból pleców podczas ciąży?

Ból pleców w ciąży jest bardzo powszechny, zwłaszcza po szóstym miesiącu ciąży. Szacuje się, że około 50-70% kobiet w ciąży cierpi na to zaburzenie w czasie ciąży.

  1. Przyczyny i czynniki ryzyka

  2. Co powoduje ból pleców w ciąży?

  1. Początek choroby jest związany z szeregiem czynników predysponujących i/lub obciążających.
  2. Oto lista możliwych przyczyn, które mogą powodować ból pleców podczas ciąży.
🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Wybrane teksty dla Ciebie:

Dodaj komentarz